Ultrasonografi

Ultrasonografi radyolojik tanı yöntemleri arasında kolay ve hızlı uygulanabilir olması, radyasyon içermemesi ve düşük maliyeti nedeniyle özellikle batın ve pelvis organlarının incelenmesinde, gebelik takibinde ilk tercih edilen modalite haline gelmiştir. Yüksek rezolüsyonlu ultrasonografi cihazlarının geliştirilmesi ile karaciğer, safra kesesi ve safra yolları, pankreas, dalak, böbrekler, rahim ve yumurtalıklar, mesane, prostat bezi gibi batın organlarının yanı sıra tiroit, testis, meme, tükürük bezleri gibi organların patolojilerinin aydınlatılmasında öncelikle kullanılan inceleme yöntemi olmuştur.

Radyotom Radyomar Görüntüleme Merkezlerimizde en son teknoloji ile üretilmiş renkli doppler ultrasonografi de bakılabilen ultrasonografi cihazları kullanılmaktadır.

Ultrasonografi ile batın, pelvis, tiroid, meme, üriner sistem, gebelik, jinekolojik, erkek genital sistem ve bebeklerde kalça ultrasonografi incelemeleri yapılmaktadır.

Ayrıca ultrasonografi eşliğinde tiroid bezinde görülen nodüllere ince iğne aspirasyon biopsisi ve erkeklerde prostat bezine biopsi yapılmaktadır.

Ultrasonografi yapılabilen şubelerimiz:

  •     Levent
  •     Fındıkzade
  •     Bakırköy

Whatsapp Destek Hattı: 0533 594 35 73
Anlaşmalı Kurumlar

Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Acıbadem Sigorta
Ak Sigorta
Axa Sigorta
Ankara Anonim Türk Sigorta
Aviva Sigorta
AIG Sigorta
Compu Group Medical-Promed
Demir Hayat Sigorta
Demir Sigorta
Dubai Star Sigorta
Ergo Sigorta
Eureko Sigorta

Tümünü Görüntüle +
Merkezlerimiz
Tümünü Görüntüle +
Öneri, İstek ve Şikayetler